XX Wystawa Twórczości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

7 czerwca 2021r. odbył się wernisaż jubileuszowej XX Wystawy Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych Powiatu Nowomiejskiego zorganizowany przez TPD ZOM w Nowym Mieście Lubawskim we współpracy z WTZ w NML. Organizatorami XX Wystawy byli: Starosta Nowomiejski, Wójt Gminy Kurzętnik, TPD ZOM w NML, CUS w Kurzętniku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej. Zaprezentowane na wystawie dzieła niepełnosprawnych twórców zamieszkujących Powiat Nowomiejski przyczyniły się do budowania wspólnoty osób niepełnosprawnych i integrowania jej ze środowiskiem lokalnym. Celem wystawy było rozwijanie zainteresowań osób niepełnosprawnych i pobudzanie ambicji twórczych, konfrontacja umiejętności a przede wszystkim rozwijanie umiejętności w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych.

Na tegorocznej Wystawie twórczości osób niepełnosprawnych zaprezentowało swoje dzieła 113 twórców z zakresu rękodzieła artystycznego z całego Powiatu Nowomiejskiego. XX Wystawa Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób niepełnosprawnych Powiatu Nowomiejskiego odbyła się na terenie Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku. Różnorodność prac, które mogliśmy podziwiać zwiedzając Wystawę ukazała szeroki wachlarz zainteresowań osób niepełnosprawnych sztuką oraz artystyczną działalnością. Laureaci zaprezentowali swoje prace w następujących kategoriach: malarstwie, rysunku, krawiectwie, hafcie i dziewiarstwie, wikliniarstwie, wycinance-wyklejance-wydzierance, rzeźbie, technikach różnych, kompozycjach z materiałów naturalnych, pirografii oraz collagu. Każdy ze 113 osób biorących udział w XX Wystawie Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych Powiatu Nowomiejskiego został nagrodzony oraz otrzymał pamiątkowy dyplom. Impreza ze względu na pandemię koronawirusa odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz zasad bezpieczeństwa uczestników. Celem priorytetowym imprezy było poszerzanie horyzontów, rozwijanie umiejętności manualnych i wyobraźni przestrzennej oraz integracja ze społecznością lokalną połączona z dobrą zabawą każdego z uczestników.

Placówki uczestniczące:

  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim
  • Dom Pomocy Społecznej w Grodzicznie
  • Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej SP nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna w Nowym Mieście Lubawskim
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny SP nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim
  • Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim
  • Szkoła Podstawowa Specjalna w Krotoszynach
  • Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowym Mieście Lubawskim
  • + 1 osoba indywidualna.

 Lista laureatów XX Wystawy Twórczości i Rzemiosła Artystycznego Osób Niepełnosprawnych

  1. RYSUNEK:

I     Aleksndra Szymczyk za „Dom”, „Dafne”, :Karen i Plankton” - WTZ w NML

II    Michał Moczydłowski za „Wakacyjne podróże”-Szk.Podst.Specj. w Krotoszynach

III  Nikola Krauzewicz za „Wiosenną łąkę”-SPnr1 w NML

Wyróżnienia:

 - Domżalski Mariusz za „Abstrakcję”-WTZ w NML

 - Sarnowski Zbigniew za „Prace w ogrodzie”-WTZ w NML

 - Kwaśniewski Jędrzej za „Abstrakcję”-WTZ w NML

- Czajkowska Joanna za „Dody”-WTZ w NML

- Krymska Monika za „Mój dom”-WTZ w NML

- Truszczyński Łukasz za „Dom”-WTZ w NML

- Piórkowski Jerzy za „Wakacje”-PŚDS w NML

- Grzonkowski Krystian za „Mercedesa”-Szk.Podst.Specj. w Krotoszynach

- Żuchowski Cezary  za „Traktor”-Szk.Podst.Specj. w Krotoszynach

- Nowakowski Filip  za „Wiosenne drzewo”-Szk.Podst.Specj. w Krotoszynach

- Cap Maciej za „Anima bajkę”-SP nr 3 w NML

- Dariusz Rybacki za „Dom wśród drzew”-WTZ w NML

- Rafał Śmiech za „W parku”-WTZ w NML

-Igor Witkowski za „Moje największe marzenie”-WTZ w NML

-Rafał Kowalewski za „Moje wakacje”-WTZ w NML

- Dawid Wieliczko za „Moje BMW” - Szk. Podst.Specj. w Krotoszynach

  1. KOMPOZYCJE Z MATERIAŁÓW NATURALNYCH:

I. Renata Tejer za „Magnolie”i „Lilie”-WTZ w NML

II.Paweł Wandzlewicz za „Słonecznik”i”Kubuś Puchatek”-WTZ w NML

III. Monika Matyjak za „Sowę” - PŚDS w NML

Wyróżnienia:

- Dawid Dąbrowski za „Lilie”i”Rybaka”-WTZ w NML

- Karolina Kalinowska za „Bratki”-WTZ w NML

  1. WIKLINIARSTWO:

I. Leszek Mazurewicz za „Kosz do bielizny”i”Kosz do kwiatów”-WTZ w NML

II. Krystyna Zawacka za „Kosz na zakupy”i”Kosz z przykrywką” -WTZ w NML

III.  K.Jakubowska za „Koszyk do sypania kwiatków”i”Koszyki do pieczywa”-WTZ w NML

Wyróżnienia:

 - Ewelina Żmijewska za „Kosze na zakupy”-WTZ w NML

  1. KRAWIECTWO:

I. Anna Szymczyk za „Anię i Thildę” – WTZ w NML

II. Kazimierz Goniszewski za „Zająca” - PŚDS w NML

III. Anna Jacuńska za „Sowę”- PŚDS w NML

Wyróżnienia:

 - Kuczyńska Izabela za „Guzikowe drzewo”-WTZ w NML

 - Rykaczewska Aneta za „Tulipany”i”Fartuszek”-WTZ w NML

 - Szypczyńska Ewa za „Poduszkę”-PŚDS w NML

  1. HAFT I DZIEWIARSTWO:

I. Teresa Trzaskawka za „Pejzaż z zamkiem w tle”-WTZ w NML

II. Lukrecja Klarowska za „Jana Pawła II”- WTZ w NML

III. Alina Arentowicz za „Matkę Boską Fatimską”-WTZ w NML

Wyróżnienia:

- Sepetowska Katarzyna za „Patchworkowy pled”

- Junker Anna za „Księżniczkę Zosię”-WTZ w NML

- Radzimińska Katarzyna za „Obraz święty”-PŚDS w NML

- Suchocka Wioleta za „Papieża”-WTZ w NML

- Juszczak Ewa za „Sowę”-WTZ w NML

- Teresa Płoska za „Poduszkę dekoracyjną”-DPS w Grodzicznie

- Agnieszka Auda za „Poduszkę”-WTZ w NML

- Bożena Mańska za „Poduszkę”-WTZ w NML

  1. TECHNIKI RÓŻNE:

I. Paulina Wiśniewska za „Pawia”-PŚDS w NML

I. Mateusz Szulc za „Flowerbox”-WTZ w NML

II. Roman Widźgowski za „Przybornik na biurko”-DPS w Grodzicznie

III. Irena Świątkowska za „Anioła”-ŚDS w NML

Wyróżnienia:

- Wiesław Wiśniewski za „Skrzynki na napoje”-PŚDS w NML

- Zbigniew Drzystek za „Hiacynta”-PŚDS w NML

- Janina Wiśniewska za „Statek”i”Kurę”-ŚDS w NML

- Franciszka Deka za „Kurę”-ŚDS w NML

- Jadwiga Wojciechowska za „Łapacz snów”-DPS w Grodzicznie

- Leszek Rutkowski za „Latarnię ogrodową”-PŚDS w NML

- Jerzy Szypniewski za „Liście”-PŚDS w NML

- Zenona Głąbińska za „Kurę”i”Statek”-ŚDS w NML

- Barbara Stecka za „Statek”i”Kurę”-ŚDS w NML

- Natalia Kowalska za „Kurę”-ŚDS w NML

- Ariel Krause za „Anioły”-PŚDS w NML

- Joanna Leśniewska za „Box”-PŚDS w NML

- Piotr Zaborski za „Auta”-PŚDS w NML

- Ewa Świniarska za „Psy”-PŚDS w NML

- Łukasz Szczawińśki za „Skrzynkę na wino”-WTZwNML

- Dominika Lewalska za „Ozdoby świąteczne”i”Choinkę”-WTZwNML

- Hanna Siegmund za „Ozdoby świąteczne”-WTZwNML

- Natalia Klonowska-Lewtak za „Statek”-ŚDSwNML

  1. MALARSTWO:

I. Jakub Suchocki za „Wiosenne kwiaty”-Szk.Podst.Specj.wKrotoszynach

II. Wiktoria Głowacka za „Drzewo życzeń”-SPnr3 w NML

III. Kamil Biegajski za „Koguta”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

Wyróżnienia:

- Wiktoria Cybulska za „Wiosenną łąkę”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2w NML

 - Joanna Grabowska za „Letni pejzaż”-WTZ w NML

 - Patrycja Domżalska za „Rozkwitające drzewo”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Sylwia Plitt za „Kotka”i”Kubusia Puchatka”-WTZwNML

  1. RZEŹBA:

I. Leszek Bacior za „Grajka” – WTZ w NML

II. Łukasz Wińśiewski za „Konia”-PŚDS w NML

III. Nikodem Grabowski za „Jabłko”-Szk.Podst.Specj.wKrotoszynach

Wyróżnienie:

- Artur Mazurewicz za „Słoneczniki”-WTZ w NML

- Marek Pieńczewski za „Tulipany”i„Słoneczniki”-WTZ w NML

- Rafał Śmiechowski za „Muzykanta”-WTZ w NML

  1. PIROGRAFIA:

I. Monika Jabłońska za „Statek”-PŚDS w NML

II. Marcin Jabłoński za „Ryby”-PŚDS wNML

III. Gabriela Lewandowska za „Latarnię”-PŚDS w NML

Wyróżnienie:

- Teresa Laskowska za „Wiosenne kwiaty”-WTZ w NML

- Łukasz Grzegorczyk za „Lilie”-WTZ w NML

- Bartłomiej Dzieniszewski za „Anioła”-WTZ w NML

  1. COLLAGE:

I. Martyna Banacka za „Tęczowego motyla”- Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

II. Wojciech Musiakowski za „Krowę na łące”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

III. Paulina Jarzembowska za „Bukiet dla mojej mamy”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2wNML

Wyróżnienia:

- Michał Lendzion za „Kolorowy kwiat”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2wNML

- Błażej Malczuk za „Kolorowy kwiat”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2wNML

- N.Cieślikowski za „Mieszkańca podwórka”-Szk.Podst.Specj.wKrotoszynach

- Jakub Wasilewski za „Wesoła kaczuszkę”-Szk.Podst.Specj.wKrotoszynach

- Kacper Stępień za „Żółtego tulipana”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- K. Szczawiński za „Mieszkańców łąki-motyla”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Natalia Marciniak za „Kolorowego pawia”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Łukasz Sokolnicki za „Motylka”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Karina Czaplińska za „Krowę”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Weronika Osicka za „Kolorowego motyla”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2wNML

- Magdalena Wadowiec za „Pracę strażaka”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2wNML

- Nikodem Krawczyk za „Wiosennego motyla”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Patrycja Ziółkowska za „Pingwinią miłość”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2wNML

- Kornel Wilk za „Wiosnę”-Z.S.Podst.iMuz.SPnr2wNML

  1. Wycinanka, wyklejanka, wydzieranka

I. Sławomir Zgierski za „Koguta” – WTZ w NML

II. Marta Nichnerowicz za „Lato na łące”- Szk.Podst.Specj.wKrotoszynach

III. Alicja Suchocka za „Próbę przyjaźni”- Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

Wyróżnienia:

- Hubert Tomaszewski za „Jana Pawła II”-SPnr3wNML

- Mateusz Łuziński za „Kwiata”-PŚDS w NML

- Ines Krajnik za „Panią Wiosnę”-Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Julia Stawiarska za „Kolorowe drzewo” -Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

- Mariusz Zalewski za „Kwiaty”-WTZ w NML

- Janusz  Żuralski za „Różę”- WTZ w NML

- Julia Mowińska za „Kurę”- Niep.Szk.Podst.Specj.w NML

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie 1

    1

  • Powiększ zdjęcie 2

    2

  • Powiększ zdjęcie 3

    3

  • Powiększ zdjęcie 4

    4

  • Powiększ zdjęcie 5

    5

  • Powiększ zdjęcie 6

    6

  • Powiększ zdjęcie 7

    7

  • Powiększ zdjęcie 8

    8

  • Powiększ zdjęcie 9

    9

  • Powiększ zdjęcie 10

    10

  • Powiększ zdjęcie 11

    11

  • Powiększ zdjęcie 12

    12

  • Powiększ zdjęcie 14

    14

  • Powiększ zdjęcie 15

    15

  • Powiększ zdjęcie 16

    16

  • Powiększ zdjęcie 17

    17

  • Powiększ zdjęcie 18

    18

  • Powiększ zdjęcie 19

    19

  • Powiększ zdjęcie 20

    20

  • Powiększ zdjęcie 21

    21

  • Powiększ zdjęcie 22

    22

  • Powiększ zdjęcie 23

    23

  • Powiększ zdjęcie 24

    24

  • Powiększ zdjęcie 25

    25

  • Powiększ zdjęcie 26

    26

  • Powiększ zdjęcie 27

    27

  • Powiększ zdjęcie 28

    28

  • Powiększ zdjęcie 29

    29

  • Powiększ zdjęcie 30

    30

  • Powiększ zdjęcie 31

    31

  • Powiększ zdjęcie 32

    32

  • Powiększ zdjęcie 33

    33